UKRANYA ÜNİVERSİTESİ

GALERİ

  • Babi-eğitim
  • Babi-eğitim
  • Babi-eğitim
  • Babi-eğitim
  • Babi-eğitim
  • Babi-eğitim
  • Babi-eğitim

UKRANYA ÜNİVERSİTESİ

Ukranya Üniversitesi Hakkında
Ukranya Üniversitesi Hakkında

Ukrayna Üniversiteleri bölümleri eğitimi için Lise veya meslek lisesi diploması yeterlidir. Meslek lisesi veya lise diploma derecesi farkı gözetmeden okumak isteyen öğrencilere onay vermektedir. Öğrencilerin lise diploma derecelerinin hiçbir önemi yoktur.

Üniversitelerde Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Hukuk fakülteleri diplomalarının geçerliliği için öğrenciler Türkiye’de okutulan bazı fark dersleri almaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri Lisans Tamamlama

Türkiye’de 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunları kendi bölümlerinde lisans tamamlama programına katılabilirler. Meslek yüksekokulu mezunları önce üniversite hazırlık dil eğitimi almaları gerekir.

Yurtdışındaki diğer lisans tamamlama programları için eğitim uzmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Ukrayna Üniversiteleri Hazırlık Dil Okulu

Ukrayna Üniversiteleri’nde Rusça, İngilizce ve Ukraynaca dillerinde eğitim verilmektedir..Rusça veya İngilizce eğitim alacak öğrencilerde hazırlık dil eğitimi almaları gerekir. Hazırlık iki sömestır olmaktadır. Ukrayna Üniversitesi bölümleri Rusça veya İngilizce dilindedir. İngilizce olan bölümlerde,Uluslararası IELTS veya TOEFL gibi ingilizce yeterlilik belgesi olan öğrenciler 1. Sınıfına doğrudan kayıtlarını yapabilirler.

Ukrayna Üniversiteleri Şartları

Eğitim hakkı kazanmak için meslek lisesi veya lise mezunu olmak yeterli olmaktadır. Öğrenciler Rusça veya İngilizce Hazırlık Dil Eğitiminde Başarılı olduklarında İstedikleri bölümde eğitim alabilirler.

Ukrayna Üniversiteleri Taban Puanları

Taban puanları yoktur. Makedonya Üniversiteleri için diploma yeterli olmaktadır. Üniversiteler için LGS-LYS şartı aranmamaktadır ve YÖK tarafından tanınmaktadır. Diplomalar Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerlidir.

Ukrayna Üniversiteleri Bölümleri

Ukrayna Üniversiteleri bölümleri Rusça, İngilizce veya Ukraynaca dilindedir. İngilizce okuyacak öğrenciler, IELTS 6,5 veya TOEFL IBT 79 gibi İngilizce uluslar arası yeterlik belgesi olan öğrenciler 1.sınıfa doğrudan başlayabilirler. Rusça veya Ukraynaca bölümler için hazırlık eğitimi alınmalıdır.

Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri

Ücretleri üniversiteden üniversiteye, bölüme ve bölümün diline göre değişmektedir.

Ukrayna Üniversiteleri Yatay Geçiş Transfer ve Yüksek Lisans

Türkiye’ de örgün 4 yıllık üniversite eğitimine devam eden öğrenciler isterlerse Ukrayna üniversiteleri’ne yatay geçiş yapabilirler. Ukrayna Yüksek Lisans başvuru tarihleri Tüm sene boyunca devam etmektedir.Ukrayna Yüksek Lisans eğitim süresi 1 – 1,5 yıl arasında değişmektedir.Yüksek Lisans yapmak için lisans diploması yeterlidir.

Ukrayna Üniversiteleri Askerlik Tecili

Ukrayna Üniversiteleri öğrencileri hazırlık dil okulu sırasında max 2 yıl, 29 yaşına kadar askerlik tecili yaptırabilirler. Lisans eğitimi sırasında max 6 yıl, 29 yaşına kadar askerliklerini tecil yaptırabilirler. Ukrayna’da askerlik tecil işlemleri T.C. Ukrayna Konsolosluğunda yapılmaktadır.

Top